Można wpłacać na pomoc dla szpitali. Również dla polickiego

szpital w Policach

Jeśli ktoś chce, może finansowo wesprzeć szpitale. O pomoc apeluje zarówno szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jak i SPSK nr 1, którego częścią jest placówka w Policach.

Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej w Szczecinie został przekształcony w zakaźny. To tu trafiają pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i tu są leczeni, jeśli testy dadzą pozytywny wynik.

Szpital posiada ponad 900 łóżek i najwspanialszy na świecie zespół, który z wielką determinacją i oddaniem realizuje misję opieki nad pacjentami Województwa Zachodniopomorskiego.

W konfrontacji z dużą liczbą zakażonych pacjentów, których spodziewany się w najbliższym czasie, te dwa gigantyczne filary mogą okazać się niewystarczające. Potrzebujemny dużo materiałów, środków i sprzętu.

Spotykając się z Waszymi wielkim sercami i chęcią pomocy uruchomiliśmy konto, na które można wpłacać darowizny. Zakupiony zostanie za nie niezbędny sprzęt, np. respiratory, kardiomonitory, materace przeciwodleżnowe, urządzenia do dezynfekcji powietrza.

Dziękujemy za Waszą pomoc i za wsparcie. Obiecujemy, że jak zawsze damy z siebie wszystko! – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie szpitala.

Aby wspomóc szpital przy ul. Arkońskiej, wpłatę z tytułem „darowizna” należy przesłać na konto:

  • 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182 (Bank PeKaO SA)

O wsparcie zaapelowała też dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM, którego częścią jest szpital w Policach.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do szybkiego doposażenia Szpitala w niezbędny sprzęt. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę na podane konto Szpitala, która umożliwi nam szybki zakup niezbędnych urządzeń (głównie respiratorów). Wpłat należy dokonywać na konto Szpitala z tytułem: „Darowizna na cele Statutowe” – czytamy w piśmie dyrektora Konrada Jarosza.

Konto SPSK nr 1:

  • 31 1130 1176 0022 2011 8420 0004 (BGK)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.