Rysunek dla bohaterów. Akcja szczecińskiego policjanta

Szczeciński policjant stworzył na Facebooku grupę, na której dzieci umieszczają rysunki przedstawiające „cichych bohaterów” – czyli osoby, które na co dzień troszczą się o bezpieczeństwo i wspierają nas w tym trudnym czasie.

Szkoły i przedszkola są zamknięte. Aby zachęcić dzieci do twórczego wykorzystania wolnego czasu, kom. Michał Kurdziel z KWP w Szczecinie wpadł na pomysł docenienia tych, którzy z powodu pracy nie mogą pozostać w swoich domach. Na Facebooku założył grupę „Rysunek dla bohaterów (Drawing for the heroes)” https://bit.ly/2IRdVVZ.

„Wykonajcie rysunek związany z pracą osób, które troszczą się o nasze bezpieczeństwo: policjantów, strażaków, ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, żołnierzy, funkcjonariuszy SG i innych służb – napisał. – Narysujecie kolorowe obrazki i przyklejcie je w oknie Waszego domu.

Niech to będzie znak, że wspieracie tych, którzy będą teraz szczególnie zaangażowani w walkę z groźnym wirusem.

Nie zapominajcie również o cichych bohaterach: pracujących w sklepach, wywożących śmieci, kierowcach autobusów i wielu innych, bez których nasze życie byłoby o wiele cięższe.

Z Koleżankami i Kolegami będziemy wypatrywać tych rysunków w waszych oknach.”

Link do grupy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.