Można zgłaszać chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19

Od 15 stycznia każda osoba od 18. do 69. roku życia może zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Ale uwaga – takie zgłoszenie nie jest rejestracją na szczepienia. Zarejestrować się będzie można dopiero wtedy, gdy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy i zostanie wystawione e-skierowanie.

Jeśli się zgłosisz, to w momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila.

Aby się zapisać na szczepienie wystarczy :

  1. Wypełnić prosty formularz online (podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
  2. Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Pamiętaj! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.
  3. Kliknij w link umieszczony w tej wiadomości – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
  4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
  5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w czasie do 24 godzin. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Osoby, który skończyły 70 lat, nie muszą wypełniać formularza zgłoszenia. Ich rejestracja albo już ruszyła 15 stycznia (dla osób, które ukończyły 80 lat), albo ruszy 22 stycznia (dla osób, który ukończyły 70 lat). Informowaliśmy już o tym.

grafika: KPRM

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.