Zamkną ulice wokół polickich zakładów chemicznych. Będzie jechał zbiornik

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 17 na 18 stycznia) na pewien czas będą zamknięte ulice w pobliżu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police”. Przyczyną jest transport zbiornika na propylen – na potrzeby budowanej tam fabryki polimerów.

Zbiornik ma być przewieziony z portu barkowego w czasie między godz. 23:00 w niedzielę, 17 stycznia, a godz. 3:00 w poniedziałek, 18 stycznia. Kolumna wjedzie na ul. Jasienicką na wysokości oczyszczalni ścieków, następnie pojedzie do ul. Piotra i Pawła i dalej tą ulicą na plac budowy. Wskazane ulice na czas transportu zostaną wyłączone z ruchu.

Inwestor (Grupa Azoty Polyolefins) uprzedza, że ze względu na specyfikę przedsięwzięcia i warunki pogodowe godziny transportu mogą zostać zmienione.

Polimery Police to jedna z największych inwestycji w historii polskiego przemysłu chemicznego. Jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Inwestycja obejmuje budowę instalacji do odwodornienia propanu (PDH) i instalacji do produkcji polipropylenu wraz z zapleczem i infrastrukturą logistyczną oraz terminala przeładunkowo-magazynowego (morskiego terminala gazowego).

Generalnym wykonawcą inwestycji jest koreańska firma Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r.

fot. GA Polyolefins

Na zdjęciu: zbiornik, który ma zostać przetransportowany na plac budowy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.