Napadli na pracownicę firmy kurierskiej. Staną przed sądem

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o napad na pracownicę firmy kurierskiej, do którego doszło w kwietniu w Policach. Bandyci zranili kobietę nożem i zabrali jej saszetkę z pieniędzmi. Grozi im co najmniej po 3 lata więzienia.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani, potrzebując pieniędzy na opłacenie czynszu, zaplanowali dokonanie napadu rabunkowego na pracownicę firmy kurierskiej, w której zatrudniony był również jeden z nich – informuje Ewa Obarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Napastników było trzech. Napadu dokonali 28 kwietnia 2020 r. Zranili kobietę nożem w udo i zabrali jej saszetkę z pieniędzmi. Było w niej ponad 9 tys. złotych.

Podejrzani o napad zostali szybko zatrzymani przez policję. Byli to mężczyźni – dwóch 20-latków i 22-latek. Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani.

Jeden ze sprawców był już karany sądownie. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Pozostali dwaj nie byli dotychczas karani.

Jeśli zostaną przez sąd uznani za winnych, grozi im pobyt w więzieniu co najmniej przez trzy lata.

fot. succo / Pixabay

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.