Nauczanie hybrydowe w Zespole Szkół w Policach. Internat bez kwarantanny

W Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach od poniedziałku (14 września) będzie prowadzone nauczanie hybrydowe. Przyczyną jest wykrycie koronawirusa u jednej z uczennic.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach po przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego podjął decyzję o nałożeniu 10-dniowej – do 20 września 2020 r. – kwarantanny na 70 uczniów, 6 nauczycieli i 2 wychowawców w internacie – czytamy w komunikacie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach. – Internat Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach nie został objęty kwarantanną. Wszystkie obiekty polickiej szkoły zostały zdezynfekowane i są gotowe do ponownego przyjęcia uczniów od niedzieli 13 września br.

Obecność koronawirusa u jednej z uczennic Zespołu Szkół potwierdzono 11 września.

– Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach we współpracy z Zarządem Powiatu w Policach (organem prowadzącym szkołę) podjął decyzję o zmianie sposobu nauczania, od poniedziałku 14 września br., na system hybrydowy – głosi komunikat PZZK. – O szczegółach nauczania rodzice zostaną powiadomieni za pośrednictwem dziennika Librus. Jednocześnie informujemy, że wszelkie działania podejmowane przez Dyrekcję Szkoły, Zarząd Powiatu w Policach i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach mają na celu dobro uczniów i pracowników szkoły oraz sprawne i zgodne z prawem prowadzenie zajęć lekcyjnych.

Mateusz Frąckowiak, rzecznik polickiego starostwa, poinformował nas, że system hybrydowy w Zespole Szkół ma polegać na tym, że naukę zdalną będzie miało 70 uczniów – ci, którzy są na kwarantannie. Pozostali mają się uczyć normalnie, w szkole. Taki wniosek dyrekcja szkoły złożyła w sanepidzie. Czeka jeszcze na decyzję.

[Aktualizacja] W kolejnym komunikacie PZZK poinformował, że kwarantanną objęto nie 70, a 67 uczniów.

fot. archiwum

One Thought to “Nauczanie hybrydowe w Zespole Szkół w Policach. Internat bez kwarantanny”

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.