Nie tylko od święta. Dobrze jedz

fot. Diety NFZ

Pomysły na zdrowe i smaczne posiłki, także te świąteczne, można znaleźć na stronie internetowej Diety NFZ (diety.nfz.gov). Pomogą one zadbać o dobrą formę także w tym zimowym okresie. A właśnie teraz odżywianie odgrywa kluczową rolę w dbałości o zdrowie.

Zimowe miesiące to czas warzyw i przypraw, które nie tylko rozgrzeją, ale także wzbogacą dietę o niezbędne składniki odżywcze. Regularne posiłki z dodatkiem rozgrzewających przypraw są kluczem do utrzymania komfortu termicznego i wsparcia organizmu w okresie zimowym. Zimą warto również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Właśnie o tym, jak wspierać organizm zimą, można przeczytać na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia oraz na Facebooku – Akademia NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował też nowy e-book „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu”. To zbiór przepisów na tradycyjne potrawy, które zostały ulepszone pod kątem zdrowego odżywiania – lekkie, smaczne i zdrowe dania na świąteczny stół.

E-book „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu” dostępny jest na stronie diety.nfz.gov.pl, w zakładce E-booki. Można go otworzyć na komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukować.

Diety NFZ to strona, która promuje zdrowe nawyki i wspiera osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniego menu. Na portalu Diety NFZ można znaleźć także:

  • e-booki z inspiracjami na sezonowe potrawy na każdą porę roku
  • plany żywieniowe oparte na diecie DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension – dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia).

Korzystanie z tej strony jest oczywiście bezpłatne i dostępne dla każdego.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.