Nocny dyżur lekarski w Policach bez zmian

policki szpital

Nie będzie zmian w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w Policach – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. Czy to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy i powiatu? Pamiętamy, że w sprawie tej opieki interweniowali lokalni samorządowcy, petycje podpisywali mieszkańcy.

Od 1 października nocną i świąteczną opiekę zdrowotną nad mieszkańcami powiatu polickiego będzie sprawowała, jak do tej pory, Mediklinika. Taki jest wynik konkursu rozstrzygniętego w piątek (22 września) przez NFZ.

Mediklinika wynajmuje pomieszczenia od szpitala w Policach. Niektórzy mieszkańcy skarżyli się na jej usługi, m.in. na brak pediatry na dyżurze. Interweniowali też radni powiatu polickiego. O możliwe zmiany dopytywali też, na ostatniej przed wakacjami sesji, obecnego na niej dyrektora Szpitala Klinicznego przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie (do którego należy też szpital w Policach).

Będziemy chcieli to przejąć jako szpital – deklarował wtedy dyrektor szpitala Konrad Jarosz.

Nieoficjalnie wiemy, że w konkursie oferta na opiekę nocną i świąteczną od szpitala nie wpłynęła. O kontrakt zabiegały tylko Mediklinika i policka Medika. Wygrała Mediklinika.

Dla mieszkańców Polic, formalnie, nic się więc nie zmieni. Mediklinika dyżury pełni w budynku szpitala przy ul. Siedleckiej w Policach. Tak pozostanie także od 1 października, kiedy to obowiązywać zaczną nowe kontrakty.

To jednak sami mieszkańcy wybierają, z którego punktu nocnej i świątecznej pomocy medycznej korzystają. I wcale nie musi to być punkt w Policach. W tym przypadku nie ma rejonizacji. Bez znaczenia jest także to, w której przychodni mamy złożoną deklarację.

Nocne i świąteczne dyżury od początku października będą pełnione także w różnych punktach Szczecina: w szpitalu przy ul. Arkońskiej (zamiast punktu Medikliniki przy ul. Unii Lubelskiej), w Szpitalu w Zdrojach przy ul. Mącznej 4, w Przychodni Medycyny Rodzinnej przy ul. Kadłubka 10-11 oraz w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki przy ul. Bolesława Śmiałego 33.

Aktualizacja: nocne i świąteczne dyżury w Policach w nowym miejscu.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.