Nowe przystanki na drodze do Szczecina

Na zdjęciu: przystanek „Przęsocin Centralna” w nowym miejscu.

Na trasie pomiędzy Policami i Szczecinem od 1 października są trzy nowe przystanki autobusowe. Ale tylko według rozkładów jazdy – bo w rzeczywistości do użytku nadaje się jeden.

Chodzi o remontowany odcinek drogi Police – Szczecin prowadzącej przez Przęsocin. Zmiany w rozkładach dotyczą zaś linii autobusowych 101, 107 i 524.

Przystanki „Przęsocin Kościelna” wróciły do stałej lokalizacji: na ul. Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną. Tak jak przed remontem jest to przystanek na żądanie.

Natomiast zmieniła się lokalizacja przystanków „Przęsocin Centralna”. Są teraz na ul. Szczecińskiej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Centralną (po jego obu stronach). Na czas remontu miały status przystanków na żądanie, teraz znów są to przystanki stałe.

Na ul. Szczecińskiej pojawiła się też para nowych przystanków: „Przęsocin Radosna” – na ul. Szczecińskiej po południowej stronie skrzyżowania z ul. Radosną (między przystankami „Przęsocin Centralna” a lasem). Mają status przystanków na żądanie.

Według Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie zmiany obowiązują od soboty, 1 października. W rzeczywistości jednak w niedzielę, 2 października, do użytku nadawały się tylko przystanki „Przęsocin Centralna” (chociaż według tabliczek miały one nadal status „na żądanie”). Wjazd na przystanki „Przęsocin Kościelna” uniemożliwiały stojące wzdłuż jezdni słupki. Do zatoczek przystanków „Przęsocin Radosna” było wprawdzie można wjechać, ale nie były one oznakowane (na słupkach brakowało tabliczek).

Wszystko pokazujemy na zdjęciach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.