Zmarnowany karny i remis Chemika

W dziesiątej kolejce IV ligi Chemik Police zremisował na własnym boisku z Wieżą Postomino 1:1.

Przez pierwsze dwadzieścia minut meczu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 24 minucie policzanie po rzucie wolnym zdobyli bramkę, ale sędzia jej nie uznał z powodu pozycji spalonej debiutującego w pierwszym zespole Ratajczyka. Dziesięć minut później Ratajczyk drugi raz trafił do bramki Wieży, jednak i tym razem sędzia odgwizdał spalonego.

Wreszcie w 38 minucie Ratajczyk fantastycznie zagrał do niepilnowanego Michała Janickiego. Ten wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Druga część spotkania mogła zacząć się fantastycznie dla policzan. W 47 minucie obrońca Wieży w polu karnym zagrał piłkę ręką i sędzia główny wskazał na 11 metr. Strzał Michała Janickiego obronił jednak bramkarz gości.

W 74 minucie goście mogli wyrównać. Strzał ich napastnika na poprzeczkę odbił jednak Adrian Piekutowski.

Sześć minut później piłkarze z Postomina doprowadzili do remisu. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Słowiński i strzałem głową pokonał Adriana Piekutowskiego.

Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1.

Chemik: Piekutowski – Szczytniewski, Bochan, Andrzejewski, Stachnik, Bieniek, Szala, Janicki (85’ Jabłoński), Honda, Białek, Ratajczak (60’ Adriano)

• 1:0 – 38 min. Janicki
  • 1:1 – 80 min. Słowiński