Nowe Warpno dostanie więcej kursów autobusowych. Jest rządowa dopłata

Nowe Warpno

Nowe Warpno dostanie ponad 93 tys. złotych rządowego dofinansowania na połączenia autobusowe. To oznacza, że już od 1 lipca może być więcej połączeń tej miejscowości z Policami.

Dopłata pochodzi z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na 2020 rok. To 93 808 zł. Jest na pewno ważna dla Nowego Warpna. Poprawi komfort życia mieszkańców – tym niezmotoryzowanym otworzy np. nowe możliwości zatrudnienia poza gminą.

Do niedawna komunikacja autobusowa w Nowym Warpnie była w całości utrzymywana przez prywatnego przewoźnika – z wpływów za bilety. To jednak przestało wystarczać na utrzymanie linii. Właściciel rozważał nawet zawieszenie kursów. Z pomocą przyszła gmina. Ale jej możliwości finansowe też są mocno ograniczone. Dlatego burmistrz przyznaje, że to rządowe dofinansowanie to dla Nowego Warpna istotne wsparcie.

– We własnym zakresie też byśmy dofinansowali połączenia autobusowe, ale nie w takim rozmiarze – przyznaje burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba. – Kursów mogłoby być nawet mniej, niż przed pandemią. A przyznane teraz dofinansowanie pozwoli zwiększyć ich liczbę.

Nowe rozkłady jazdy autobusów z Nowego Warpna do Polic oraz z Polic do Nowego Warpna mogą zacząć obowiązywać od 1 lipca.

– Chcemy nieco zwiększyć liczbę kursów i wprowadzić je także w późnych godzinach wieczornych – zapowiada burmistrz. – Chodzi o to, żeby nasi mieszkańcy nie byli wykluczeni z możliwości podjęcia pracy poza Nowym Warpnem na zmianę popołudniową. Dlatego planujemy, żeby ostatni autobus z Polic wyjeżdżał o godz. 20:30. A z Nowego Warpna o godz. 21:40.

W planach jest wprowadzenie po 7 połączeń w każdą stronę (Nowe Warpno -Police i Police – Nowe Warpno) od poniedziałku do piątku, w soboty po 4 połączenia w każdą stronę, a w niedzielę – po 2.

Cena biletu za przejazd w jedną stronę to 8,5 zł. Jest też możliwość zakupu biletów miesięcznych.

Fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.