O in vitro i wyprawce z Marią Kubisą w Policach

Wybrana już radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego dr Maria Kubisa w środę była w Policach. W wyborach uzyskała tu bardzo dobry wynik. Przybyła m.in. po to, by poprzeć Władysława Diakuna w drugiej turze wyborów na burmistrza, ale też, żeby podziękować za oddane na nią głosy.

Na konferencji prasowej z udziałem Kubisy przypominano, że już niedługo w Policach ruszy gminny program in vitro.

– Pod koniec lutego udało nam się podjąć uchwałę Rady Miejskiej o gminnym programie in vitro – przypomniał Damian Walczak, zastępca burmistrza Polic. – Dla 15 par. Finansowany w połowie przez gminę Police kwotą 45 tysięcy i w połowie przez pana marszałka województwa.

Przypomniał też, że wcześniej w Policach zwiększono dopłatę do niepublicznych żłobków. Teraz wynosi 800 złotych co miesiąc, do każdego dziecka. To o 200 złotych więcej niż wcześniej.

– Dzisiaj chcemy też oficjalnie powiedzieć, w obecności nowej radnej województwa, że wprowadzimy też wyprawkę dla noworodków – dodał Walczak. – Każda mieszkanka i mieszkaniec nowo narodzony będzie mógł przyjść do nas, do pana burmistrza i taką wyprawkę odebrać.

Dr Maria Kubisa zwracała uwagę na swój związek z Policami.

– Police są mi bardzo drogie, ponieważ w tutejszym szpitalu, na oddziale ginekologii pracowałam łącznie przez 9 lat – powiedziała Maria Kubisa. – I w całym tym czasie towarzyszył nam ten niezwykły burmistrz, pan Władysław Diakun. W trudnych czasach, kiedy mieliśmy problemy finansowe, potrzeby różne materiałowe, to pan burmistrz zawsze nas wspierał.

Wcześniej z poparciem dla burmistrza do Polic przybyli m.in.: poseł Bartosz Arłukowicz, minister Sławomir Nitras, przewodniczący zachodniopomorskiej „Solidarności” Mieczysław Jurek, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Druga tura wyborów na burmistrza już w niedzielę, 21 kwietnia. A w niej o głosy mieszkańców będzie walczył urzędujący obecnie burmistrz Władysław Diakun oraz Krystian Kowalewski.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.