Porozumienie na koniec kampanii Kowalewskiego. A w nim deklaracje

Krystian Kowalewski podsumował  w czwartek swoją kampanię wyborczą w wyścigu do objęcia stanowiska burmistrza Polic. Przy tej okazji zaprezentował porozumienie programowe dla gminy Police. A w nim deklaracje: remontów dróg za 8-10 milionów rocznie, remontów zasobów komunalnych, przygotowania oferty dla inwestorów i inwestycji w Łarpię, konsultacji ważnych decyzji z mieszkańcami, współpracę z Zakładami Chemicznymi, powiatem i ościennymi gminami.

– Kampania była trudna, wymagająca, nie do końca czysta – ogłosił Krystian Kowalewski, który w drugiej turze mierzy się z urzędującym burmistrzem Władysławem Diakunem. – Ale przeszliśmy przez nią, mam wrażenie, z dobrym efektem, z wielką nadzieją i z wielką radością, że zrobiliśmy dużo, żeby zmieniać Police na lepsze.

Przypomnijmy, że Krystiana Kowalewskiego (Projekt Police) poparł w drugiej turze Grzegorz Ufniarz (Nasze Police). I właśnie w czwartek obaj podpisali porozumienie programowe.

– Postanowiliśmy podpisać jedno z pierwszych porozumień programowych, które uczyni naszą gminę lepszą – tłumaczy Kowalewski. – Takie podstawowe porozumienie. Nasze programy były podobne, bo nasza diagnoza sytuacji była bardzo podobna w wielu miejscach.

Porozumienie wskazuje cztery obszary.

– Pierwszy obszar to drogi w mieście i w sołectwach — relacjonował. – Chcemy na te drogi wydawać dużo więcej niż teraz, więcej niż deklarują inni – około 8-10 milionów, średnio, każdego roku. Chcemy wzmocnić rozwój naszych Polic i przygotować ofertę dla inwestorów, żeby było więcej dobrych miejsc pracy, chcemy otworzyć Police dla nowych przedsiębiorców i dla przedsiębiorców, których już mamy. Uważamy, że Police trzeba odwracać do rzeki, Łarpia jest dużym potencjałem. Zwiększymy znacząco inwestycje w budynki komunalne. Gmina musi być bliżej mieszkańców. Ważne decyzje będziemy konsultować z naszymi mieszkańcami, a co ważniejsze, będziemy uwagi naszych mieszkańców brać pod uwagę. Deklarujemy ścisłą współpracę z Zakładami Chemicznymi. Musimy robić wszystko, żeby one były nowocześniejsze, silniejsze, dalej funkcjonowały i wspierały nasze miasto oraz naszych mieszkańców swoim funkcjonowaniem. Będziemy dbali o dobre relacje z Gminą Miastem Szczecin, deklarujemy partnerstwo z powiatem polickim i sąsiednimi gminami.

Wybory już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.