Od 19 kwietnia otwarte przedszkola i żłobki. Hotele nieczynne do 3 maja

grafika: KPRM

Od 19 kwietnia wszystkie dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Dozwolony też będzie sport na świeżym powietrzu (z pewnymi ograniczeniami). Pozostałe (obowiązujące obecnie) obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia. Hotele zaś mają być nieczynne do 3 maja.

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień, z jednym wyjątkiem – poinformował na środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. – Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Minister poinformował też, że od 19 kwietnia będzie możliwe uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) oraz uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Hotele i miejsca noclegowe pozostaną nieczynne do 3 maja włącznie.

– Chcieliśmy, aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki – mówił minister. – Przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje obowiązujące w zakresie hoteli i obiektów noclegowych. Czyli do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych (przedłużone zostają zasady, które obowiązują do tej pory – red.).

Więcej na temat nowych decyzji można przeczytać na stronie gov.pl

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.