Od Mścięcina do Przęsocina pojadą tylko autobusy? Jest taki plan

We wrześniu być może zmieni się organizacja ruchu na remontowanym odcinku drogi między Mścięcinem a Przęsocinem. Rozważane jest ograniczenie przejazdu tylko dla autobusów i służb ratunkowych. Możliwe, że przepustki dostaną też mieszkańcy Przęsocina.

Rozważana jest możliwość ograniczenia w połowie września przejazdu przez ten remontowany odcinek drogi – przyznaje starosta policki Andrzej Bednarek. – Jako przejazd alternatywny wskazywana jest ul. Cisowa i Nadbrzeżna. Zasadnym też będzie, żeby mieszkańcy Przęsocina dostali przepustki.

Starosta jednak podkreśla, że to wciąż tylko rozważania i analizy. Bo takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością wykonania pewnych prac.

Zanim zostałaby wprowadzona nowa organizacja ruchu, na ul. Nadbrzeżnej muszą zostać zrobione naprawy nawierzchni – dodaje starosta. – I musimy też zabezpieczyć Szkołę Podstawową nr 2. Bo może tam być potrzebne wyłączenie sygnalizacji świetlnej.

Grzegorz Ufniarz, kierownik ds. przewozów w SPPK, przyznaje, że sam na radzie budowy (spotkania przedstawicieli firm i instytucji, które w różny sposób są związane z przebiegiem inwestycji – red.) wnioskował o takie ograniczenie przejazdu.

Teraz autobusy linii 107 tracą na jednym obiegu (przejazd od przystanku końcowego w Policach do końcowego w Szczecinie i z powrotem – red.) około 6-10 minut – mówi Grzegorz Ufniarz. – Trzy takie obiegi i spóźnienie autobusu sięga pół godziny. Praktycznie od godz. 6 rozkład jazdy dla tej linii nie istnieje. A przecież we wrześniu dojdzie linia F i częstotliwość kursowania autobusów będzie większa. Pasażerowie już teraz się skarżą. Po wakacjach będzie jeszcze gorzej.

W czasie remontu wiaduktu na ul. Asfaltowej takiego ograniczenia ruchu nie było. Ale wtedy odcinek z ruchem wahadłowym był krótszy. Teraz tylko jedna zmiana świateł zajmuje 3-4 minuty. A nie zawsze uda się autobusowi przejechać w pierwszym czy nawet drugim cyklu.

6 Thoughts to “Od Mścięcina do Przęsocina pojadą tylko autobusy? Jest taki plan”

 1. Dąbek

  Może 101 niech zawija na Rynek w Starych Policach w asekuracji 101 i wszystkim będzie pasowało przesiąść się z samochodu na autobus i niech wtedy sobie drogę zamykają 🙂

 2. Nat

  Problemem jest przejazd opóźnionego autobusu 107 który jeździ co 10 min. max ?? Bez jaj !! A co mają powiedzieć mieszkańcy Jasienicy czy Starych Polic jeżdżący autobusem linii 101, który na dodatek wjeżdża na osiedla od Zagórskiego ? A kto zapłaci za eksploatację aut, które będą zmuszone jeździć po dziurach jadąc „trasą alternatywną” ? Już nie wspominając że ulica Nadbrzeżna ma to do siebie że przy byle deszczu stoi tam mnóstwo wody ? Może Pan Ufniarz i reszta „świty” zakupi Policzanom kajaki ? Póki co pasażerowie linii 107 wychodzą na tym wszystkim najkorzystniej.
  W Trzebieży były remontowane dłuższe odcinki jezdni i drogi nikt nie zamykał, żeby jeździć przez Tanowo. Nie róbcie tragedii tylko zacznijcie pracować inie utrudniajcie bardziej niż utrudniacie transport. Proszę zacząć myśleć o wszystkich a nie korzyściach Pana Ufniarza. Gdzie troska o pasażerów innych rejonów? Gdzie zainteresowanie innymi uczestnikami w ruchu drogowym ?? Tragikomedia !!!

  1. Kkkkkk

   Popieram slowa a kto nam odda piniadze za paliwo albo poprosi panie przedszkolanki zeby byly dluzej z dziecimi poniewaz pan ufniaz przedluzyl droge maskra

   1. Adam

    Przesiać się z samochodu do autobusu. Mniej wydasz na paliwo a i przejazd rzeczonym odcinkiem drogi będzie płynniejszy. No i zaparkowane auto nie zostanie uszkodzone na słabej nawierzchni objazdu.

    1. Nat

     Proste jeśli codziennie dojeżdżasz jednym autobusem. Co innego jak pracujesz dalej niż centrum Szczecina . Tylko ze tego nie zrozumie ten co pracuje blisko. Chciałabym wsadzić tyłek w jeden autobus i dojechać do pracy. Kogo to obchodzi ?? Każdy pod siebie myśli i stąd taki poroniony pomysł.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.