Opóźnienie na wiadukcie

remont wiaduktu na ul. Kuźnickiej w Poilicach

Już wiemy, że wiadukt na ul. Kuźnickiej w Policach nie będzie wyremontowany do końca sierpnia. Na razie nie wiadomo, jaka będzie kolejna zapowiadana data zakończenia prac.

Wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu do końca grudnia – informuje Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic. – Gmina Police jest skłonna przesunąć termin wykonania prac na 28 października. Negocjacje trwają.

Wiadukt jest zamknięty od 11 stycznia. Wcześniej przejeżdżało przez niego średnio około 200 ciężarówek dziennie. Teraz korzystają z objazdów prowadzących przez ulice Jasienicką oraz Piotra i Pawła.

Wiadukt już od dawna wymagał remontu. Ze względów bezpieczeństwa trzeba było na nim wprowadzić ruch wahadłowy i ograniczenie dopuszczalnej masy wjeżdżających na niego samochodów. Po przebudowie ma być zdolny do przyjmowania znacznie większego obciążenia. To ważne zwłaszcza dla okolicznych zakładów (w tym „Polic”), bo tędy dojeżdżają do nich liczne ciężarówki.

Przebudowa obejmuje 250 metrów jezdni, z czego tego 165 metrów samego wiaduktu, i po około 50 metrów na dojeździe i na zjeździe. Wzmacniane są fundamenty, konstrukcja nośna i płyta konstrukcję, aby były w stanie przenosić takie obciążenia, jakie obecnie są spotykane na drogach.

Modernizacja ma kosztować prawie 6,8 mln zł. Urząd Marszałkowski zgodził się na wydłużenie okresu trwania projektu (remont wiaduktu ma dofinansowanie unijne).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.