Pięć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem

Pięć nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym.

Trzy osoby pochodzą z powiatu koszalińskiego i są leczone w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. To kobieta, która powróciła ze Szwajcarii, i dwaj mężczyźni, z których jeden wrócił z Anglii, a drugi miał kontakt z osobą z potwierdzonym COVID-19.

W szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie jest kobieta z powiatu stargardzkiego. U niej także doszło do zakażenia od osoby z potwierdzonym koronawirusem.

Natomiast w szpitalu w Poznaniu przebywa mężczyzna z powiatu świdwińskiego.

– Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym – informuje Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie województwa (stan na 24 marca godz.16:00) to 26. W całym kraju jest ich już 844.

Obecnie na oddziale zakaźnym szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie przebywa 20 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej tej placówki przebywają dodatkowo 2 osoby (także z potwierdzonym koronawirusem). Rzecznik szpitala, Mateusz Iżakowski, poinformował dziś, że pacjentka, która trafiła do szpitala w poniedziałek (z powiatu białogardzkiego) z potwierdzonym koronawirusem, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, musiała zostać przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Jest stan jest ciężki.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.