Ważne zmiany w szpitalu przy Arkońskiej. Z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do największego budynku: L

Szpital przy ul. Arkońkiej w Szczecinie jest obecnie szpitalem zakaźnym. Musiał więc zreorganizować pracę punktu przyjęć i oddziałów. Poniżej przedstawiamy zmiany, o których poinformowała rzeczniczka szpitala Natalia Andruczyk.

  • Punkt przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znajduje się teraz na parterze budynku L (na co dzień działa tu Punkt Przyjęć Planowych). Jest to największy i najwyższy budynek w szpitalu. W punkcie przyjęć pacjenci będą kwalifikowani do badania i w kierowani do sali selekcyjnej przed badaniem, gabinetu lekarskiego, sali oczekiwania na wynik oraz sali oczekiwania na transport. W jednym budynku znajduje się także oddział internistyczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
  • Oddział Zakaźny, który do tej pory funkcjonował w budynku J, również został przeniesiony do budynku L (na II piętro w miejscu, gdzie dotychczas funkcjonował Oddział Chirurgii). Oznacza to, że zarówno budynek J, jak i tymczasowa strefa oczekiwania w namiotach, są na ten moment wyłączone z użytkowania. 
  • Cały budynek Centrum Zabiegowego oraz budynek B są przygotowane do hospitalizowania pacjentów z koronawirusem (ok 350 łóżek). Docelowo szpital posiada ponad 950 łóżek w obu lokalizacjach: 600 przy ul. Arkońskiej i 350 przy ul. Sokołowskiego.
  • W najbliższych dniach na terenie szpitala pojawi się zewnętrzne oznakowanie, które ułatwi pacjentom poruszanie się po terenie szpitala i dotarcie do Punktu Przyjęć Planowych.

fot. SPWSZ w Szczecinie

Na zdjęciu głównym: budynek L (Centrum Zabiegowe)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.