Pięć nowych rond w Policach

obrady komisji infrastruktury

Pięć rond ma mieć nowa ulica wzdłuż torów kolejowych na odcinku pomiędzy Piłsudskiego i Tanowską. W tym dwa duże.

Jedno z nich ma być w miejscu skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej, przy Lidlu. Drugie za budynkiem MOK.

To jest kluczowa inwestycja tej kadencji, bez dwóch zdań – mówi wiceburmistrz Jakub Pisański. – Realizacja ma potrwać do 2022 roku.

Inwestycja jest elementem budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Gmina Police zobowiązała się do budowy infrastruktury drogowej – takiej jak parkingi czy dojazdy. W roku 2019 chce na to wydać 1,5 mln zł.

 

koncepcja SKM

 

Rondo przy Lidlu to będzie skrzyżowanie Wkrzańskiej, Piłsudskiego i drogi, której w tej chwili jeszcze nie ma – mówi Jakub Pisański. – Powstaną parkingi po jej obu stronach, port toru kolejowego, dojazd na platformę i perony z kolei metropolitalnej.

Zmieni się też nieco przebieg ul. Siedleckiej.

Założenie jest takie, że za budynkiem MOK będzie rondo – tłumaczy Jakub Pisański. – Do niego będzie wprowadzona Siedlecka, inaczej niż jest obecnie.

One Thought to “Pięć nowych rond w Policach”

  1. Anonim

    Przy moście jeszcze rondo mogę zrozumieć, ale po co te pozostałe 4? Przecież tam wzdłuż torów mogła iść zwyczajna prosta ulica, a zamiast ronda za MOK zwyczajnie odnoga w prawo i lewo. Najbardziej jeszcze razi zostawienie budynku transformatora i wielu skrzynek elektrycznych obok tego ronda, wygląda to tak jakby się projektantom nie chciało tego przenieść lub usunąć i obudowali chodniczkami dookoła, strasznie to wygląda.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.