Ścieżka w Trzebieży w przyszłym roku

ścieżka rowerowa do Trzebieży

W roku 2019 gmina chce dociągnąć ścieżkę rowerową w Trzebieży do ul. Brzozowej. Prace już się zaczęły.

Ten projekt miał być realizowany w przyszłym roku, ale ośrodek żeglarski nas poprosił, żebyśmy rozpoczęli wcześniej, bo oni też zaczęli tam prace – mówi Krzysztof Kuśnierz, naczelnik wydziału inwestycji w polickim magistracie. – Chodziło o przebudowę tego murka między ośrodkiem żeglarskim a naszą ścieżką rowerową, który jest traktowany jako bariera przeciwpowodziowa. Zleciliśmy prace wzdłuż ośrodka do ul. Kwiatkowskego. W przyszłym roku zostanie nam do zrobienia odcinek wzdłuż Rybackiej do Spacerowej i drugi wzdłuż takiego starego śladu kolejowego do ul. Brzozowej.

Ścieżka w Trzebieży jest elementem trasy, która ma połączyć tę miejscowość z Policami. Jest już gotowa część do granic Jasienicy.

Drugi odcinek, od Jasienicy do Niekłończycy, jest zaprojektowany – mówi Krzysztof Kuśnierz. – W przyszłym roku planujemy przetarg na jego realizację. Natomiast odcinek od przejazdu kolejowego za Niekłończycą w kierunku Trzebieży jest już zlecony do wykonania spółce Trans-Net, w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.