Pijani za kółkiem. Jeden miał aż 3,5 promila

radiowóz policyjny

Policjanci z Mierzyna w jeden dzień zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jeden z nich miał aż 3,5 promila w organizmie.

Mundurowi z Mierzyna w jedną niedzielę (19 kwietnia) zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch usiadło za kierownicą samochodu, trzeci wsiadł na rower – każdy był pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło przed południem w miejscowości Stobno.

– Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który w organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu – relacjonuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka z KPP w Policach. – 53-letni mężczyzna stracił prawo jazdy.

Drugim nieodpowiedzialnym okazał się 69-letni rowerzysta.

– Policjanci zauważyli, że mężczyzna jedzie całą szerokością chodnika. Jak się okazało, miał 0,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje Katarzyna Leśnicka. – Został ukarany mandatem karnym.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w miejscowości Sławoszewo.

– 60-letni mieszkaniec powiatu polickiego, kierując pojazdem marki Chrysler, najpierw uszkodził lusterko pojazdu, z którym się wymijał, a później jechał całą szerokością jezdni – informuje Katarzyna Leśnicka. – Dalszą jazdę udaremnili mu świadkowie zdarzenia. Okazało się, że w organizmie miał blisko 3 promile. W tym przypadku policjanci również zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Wszyscy przyłapani odpowiedzą przed sądem.

Niedziela zakończyła się dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mierzynie zatrzymaniem jeszcze dwóch mężczyzn (mieszkańców gminy Kołbaskowo), którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich 5,5 g marihuany. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.