Spis powszechny w Kołbaskowie. Na próbę

W gminie Kołbaskowo prowadzony jest drugi spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Trwa do 30 kwietnia.

Główny Urząd Statystyczny uprzedza, że udział w spisie próbnym jest obowiązkowy. Na szczęście można (i trzeba) to załatwić przez Internet lub telefonicznie.

Służy do tego specjalnie przygotowana aplikacja. Logowanie do niej jest możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego, mającego połączenie z Internetem.

Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym rachmistrzowie – telefonicznie.

Gmina Kołbaskowo jest jedną z szesnastu gmin w Polsce (po jednej na województwo) uczestniczących w drugim spisie próbnym. Do pierwszego, przeprowadzonego jesienią 2019 r., wytypowano dwie gminy.

Spisy próbne są przygotowaniem do zbliżającego się spisu powszechnego. Ma on zostać przeprowadzony w 2021 r.

Spis powszechny jest jednym z najważniejszych badań statystycznych. Zaspokaja potrzeby informacyjne kraju, umożliwia szeroką charakterystykę rodzin i gospodarstw domowych.

Aby zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo i nie narażać zdrowia, drugi spis próbny nie jest realizowany poprzez wywiad bezpośredni – pracownicy statystyki publicznej nie odwiedzają mieszkańców w ich domach.

Wszelkie informacje na temat spisu zamieszczane są na stronie internetowej GUS. Można też dzwonić na infolinię spisową: 22-279-99-99 wew. 8.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.