Plac Rodła zamknięty, autobusy pojadą inaczej

W czwartek, 16 czerwca, nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu w okolicach pl. Rodła w Szczecinie. Zaczyna się bowiem kolejny etap przebudowy szczecińskich torowisk. Ma potrwać około dwóch tygodni.

Zmiany w organizacji ruchu:

  • zamknięta zostanie wschodnia jezdnia al. Wyzwolenia pomiędzy placem Żołnierza a ul. Borysza (wyjazd z CH Galaxy)
  • otwarta dla ruchu zostanie jezdnia zachodnia al. Wyzwolenia od ul. Malczewskiego do placu Żołnierza
  • otwarta dla ruchu zostanie ul. Piłsudskiego w obu kierunkach pomiędzy ul. Mazurską i placem Rodła
  • objazd zamkniętego odcinka al. Wyzwolenia poprowadzony zostanie poprzez plac Żołnierza – Matejki i Malczewskiego oraz poprzez plac Lotników – Mazurską i Rayskiego

Będą też zmiany w komunikacji miejskiej. Poniżej te dotyczące linii obsługujących tereny powiatu polickiego.

Autobusy linii 101:

  • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11544), zlokalizowanego w ciągu ul. Piłsudskiego pomiędzy skrzyżowaniami z al. Wyzwolenia i ul. Mazurską. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia” (nr 11410) i „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313).
  • W kierunku pętli „Police Jasienica Pętla” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11544) kursować będą przez ul. Piłsudskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11530).

Autobusy linii 107:

  • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11545), zlokalizowanego w ciągu ul. Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ul. Mazurską. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia” (nr 11410), „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314) i „Plac Rodła” (nr 11532). Przejście na linię 524 następować będzie na przystanku „Plac Rodła” (nr 11543).
  • W kierunku pętli „Police Wyszyńskiego Polana” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11545) kursować będą przez ul. Piłsudskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian.

Autobusy linii 523:

  • W kierunku pętli „Cukrowa” i „Przecław” od przystanku „Rayskiego” kursować będą przez al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11543), zlokalizowany w ciągu ul. Piłsudskiego za pl. Rodła. Dotychczasowy kurs w relacji Zajezdnia Golęcin – Plac Grunwaldzki wykonywany będzie do przystanku „Plac Rodła”.
Lokalizacja przystanków. (fot. Tramwaje Szczecińskie)
Organizacja ruchu w okolicach pl. Rodła. (fot. Tramwaje Szczecińskie)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.