Pole golfowe dla Trzebieży, jezioro dla Przęsocina…

wystawa

Pole golfowe w Trzebieży, osiedle mieszkaniowe wokół jeziorka w Przęsocinie, kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy w Leśnie Górnym w otoczeniu tamtejszego pałacu – to tylko niektóre z pomysłów studentów ZUT na zagospodarowanie różnych części Polic.

Ich prace dyplomowe, związane z Policami, zostały zaprezentowane w holu Miejskiego Ośrodka Kultury.

Nie po raz pierwszy studenci ZUT zajęli się tworzeniem koncepcji zagospodarowania różnych części Polic. Często pomysłami naprawdę zaskakują.

Najpierw dokładnie poznają teren, jego ukształtowanie, warunki otaczające i na tej podstawie przygotowują koncepcje – mówi dr Elżbieta Czekiel-Świtalska, kierownik Zakładu Urbanistyki i Planowania Regionalnego i Zarządzania ZUT w Szczecinie. – Ich pomysły są bardzo różne, ale często dla danych terenów proponują podobne funkcje. To z czegoś musi wynikać.

projekt dla Przęsocina

Tym razem studenci zajęli się nie jednym fragmentem gminy, ale różnymi obszarami. Są więc pomysły dla Trzebieży, Przęsocina, Leśna Górnego…

Największą uwagę oglądających przykuwał projekt pola golfowego w Trzebieży. Zaprojektowane zostało na terenie przylegającym do Zalewu, na którym zabudowa mieszkaniowa nie byłaby możliwa ze względu na to, że teren jest podmokły. Ale pole golfowe pewnie mogłoby tam zaistnieć…

Od lat współpracujemy w ten sposób z uczelnią, prace studentów są dla nas bardzo ważne, podpowiadają, w jakim kierunku można rozwijać różne obszary w naszej gminie – mówi burmistrz Władysław Diakun. – Są dla nas inspiracją.

projekty dla gminy Police

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.