Policcy nauczyciele usłyszeli już pierwszy dzwonek

W polickich szkołach i przedszkolach przybyło nauczycieli mianowanych – w piątek (27 sierpnia) osiem osób złożyło ślubowanie. Podczas tej samej uroczystości wręczono cztery nominacje dyrektorskie. Placówki oświatowe w Policach są gotowe na nowy rok szkolny. Symbolicznie rozpoczął go już burmistrz Władysław Diakun.

Nauka zacznie się w trybie stacjonarnym. Wszyscy mają nadzieję, że nie będzie trzeba wracać do nauczania zdalnego czy hybrydowego. Ale i na tę ewentualność dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie muszą być przygotowani.

– Ta pandemia wymusza pewne postępowanie, które nieraz odbiega od standardów, ale musimy się podporządkować nowym wymogom – mówił do nauczycieli burmistrz Władysław Diakun. – Nie wiadomo też, co będzie dalej w tym roku szkolnym. Ale chciałem wam podziękować za lata poprzednie, za waszą pracę, za wkład, również w poprzednich miesiącach. Zdaliście egzamin na najwyższą ocenę. Jak w tej chwili wiemy z komunikatów, krzywa zachorowań rośnie, może będzie czwarta fala pandemii, i wtedy również będziemy musieli sobie z tym radzić.

Gotowość wsparcia nauczycieli deklarował też Andrzej Rogowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

– Jeśli będziecie państwo mieli jakieś pytania czy jakieś problemy, i będziecie chcieli je skierować w naszą stronę, to jestem do dyspozycji w każdej chwili – zapewniał. – Życzę państwu samych sukcesów i dużo zdrowia. Miejmy nadzieję, że to będzie zdecydowanie lepszy rok.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Miejskiej w Policach zwracała m.in. uwagę, że nauczyciele są teraz bogatsi o doświadczenia z pracy zdalnej.

– Po tym lockdownie wszyscy wiemy, że ta praca będzie bardzo trudna – mówiła Ewa Ignaczak. – Jeżeli będzie stacjonarna, to mam nadzieję, że uda wam się również wykorzystać doświadczenia, jakie zdobyliście przez ten rok pracy zdalnej. Bo one są. Życzę, aby liczyła się wyłącznie merytoryka, i aby polityka miała zakaz wstępu do szkół.

Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury, Witold Stefański, wymienił trzy priorytety gminy na ten rok szkolny. To: bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów i nauczycieli, kontynuacja programu poprawy akustyki w placówkach oświatowych oraz dbałość o jakość edukacji.

Tradycyjnie sygnał do rozpoczęcia nowego roku szkolnego dał burmistrz Władysław Diakun – używając starego dzwonka szkolnego.

– Rok szkolny 2021/2022 uważam za rozpoczęty – powiedział.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.