Police dla Adasia. W sobotę charytatywny Kiermasz Wiosenny

Już w tę sobotę, 23 marca, Police po raz kolejny zmobilizują się w szlachetnym celu. Tym razem dla małego Adasia. To dla niego organizowany jest na deptaku przy ul. Zamenhofa Kiermasz Wiosenny. Dwuletni chłopiec potrzebuje ogromnej kwoty, która da mu szansę na utrzymanie sprawności. U Adasia zdiagnozowano chorobę, która objawia się zanikiem mięśni. Teraz chłopiec chodzi i funkcjonuje tak, jak jego rówieśnicy. Ale w przyszłości może utracić zdolność samodzielnego poruszania się, a nawet oddychania, przełykania…

Diagnoza to: dystrofia mięśniowa Duchenne’a.

– Zapadają na nią głównie chłopcy – mówi pani Alicja, mama Adasia. – Objawia się zanikiem mięśni. Wraz z diagnozą przekazano nam, że około  dwunastego roku życia czeka go wózek, a później zanik kolejnych partii mięśni: oddechowych, przełyku, a potem serca. Do niedawna żyliśmy w świadomości, że nie ma leczenia. A jest. Tylko że kosztuje kosmiczne pieniądze.

Na  terapię genową, która daje nadzieję, potrzeba aż 15 milionów złotych. Kwota niewyobrażalna dla większości ludzi. Ale możliwa do zebrania przy ogromnej mobilizacji setek tysięcy osób, które zechcą dać Adasiowi szansę.

Police nie mogą pozostać obojętne. Tym bardziej że Adaś jest także związany z naszą gminą – stąd pochodzi jego babcia. A więc na najbliższą sobotę, 23 marca, na Kiermasz Wiosenny dla Adasia zaprasza Gmina Police. Odbędzie się na deptaku przy ul. Zamenhofa (za Centrum Handlowym Hosso). Początek o godz. 11.

– Mamy nadzieję, że wszystko się ułoży dobrze i Adaś będzie mógł skorzystać z tej terapii – mówi burmistrz Polic Władysław Diakun. – Organizujemy Kiermasz Wiosenny i zapraszamy wszystkich!

Będą stoiska z pysznościami, będą licytacje atrakcyjnych przedmiotów, będą występy…

– Jako Koncerty Charytatywne włączamy się do tej akcji – zapowiada Andrzej Rogowski, policki samorządowiec i społecznik. – Chcemy pomóc Adasiowi. Do zebrania jest rzeczywiście ogromna kwota. Mamy wiele fajnych gadżetów sportowych, m.in. koszulkę z podpisem Kamila Grosickiego, koszulkę z podpisami piłkarzy Jagiellonii Białystok,  gadżety Pogoni Szczecin, siatkarek, różnego rodzaju vouchery. Będziemy w sobotę je licytować. Zapraszamy do udziału.

Bogaty program artystyczny przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Policach. A do pomocy włączyły się też sołectwa, rady osiedla, stowarzyszenia.

– Nasze sołectwa, rady osiedla i stowarzyszenia z terenu gminy Police bardzo chętnie zaangażowały się w to, aby pomóc Adasiowi – mówi Kamilla Turzyńska, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach. – Będzie 25 stoisk, na których będzie można kupić ciasta, rękodzieło, przetwory i wiele innych rzeczy, żeby wspomóc Adasia.

Adasiowi można pomagać nie tylko przy okazji tego kiermaszu. Zbiórka na jego leczenie prowadzona jest cały czas na portalu siepomaga:  siepomaga.pl/adam-orlik. Można też przekazać 1,5 procent swojego podatku (informacje na stronie zbiórki). A może ktoś ma jakieś przedmioty do przekazania na licytację? Wystarczy, że to zgłosi przez grupę licytacyjną na Facebooku.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.