Police z unijną dotacją. Na ścieżkę rowerową i pętlę autobusową

Gmina Police dostała prawie 1,7 miliona złotych na budowę ścieżki rowerowej i modernizację pętli autobusowej na Starym Mieście. Umowy podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i burmistrz Władysław Diakun.

Jedna dotacja jest przeznaczona na ścieżkę rowerową od granicy Polic do Niekłończycy – wraz z obiektami „Bike&Ride” oraz wiatami z miejscami postojowymi dla rowerów. Gmina dostała na to nieco ponad 848 tys. zł.

Z kolei niemal 828 tys. zł Police dostały na przebudowę węzła przesiadkowego na pl. Chrobrego. Będzie tam nowa nawierzchnia, nowe perony, miejscami parkingowe i stanowiskami dla rowerów, chodniki, oświetlenie i kanalizacja.

Cieszę się, że gmina Police coraz bardziej stawia na ekologiczne formy transportu – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz (na zdjęciu z lewej). – Dzisiaj podpiszemy umowę na rozwój ścieżki rowerowej. Będzie to powodowało, że Police będą ze swoim najbliższym otoczeniem lepiej skomunikowane. Nie trzeba będzie wybierać samochodu, będzie można również wybrać rower. Drugie zadanie to plac Chrobrego, który stanie się nowoczesnym węzłem komunikacyjnym dzięki temu dofinansowaniu. Bardzo nas to cieszy, bo to kolejny kamyczek do poprawy infrastruktury w gminie Police i całym powiecie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.