Policka jadłodzielnia dostępna też w święta. Podziel się, nie wyrzucaj

fot. archiwum

Także w świątecznie dni można się dzielić nadmiarem jedzenia. Jadłodzielnia obok siedziby Rady Osiedla nr 2 (przy ul. Konopnickiej 2) w Policach jest dostępna codziennie od godziny 8.00 do godz. 18.00.

Właśnie w okresie świątecznym w wielu domach jedzenia może być w nadmiarze. Dlatego Rada Osiedla nr 2 udostępnia jadłodzielnię (to specjalna szafa na podwórku) także w tym okresie. I zachęca do dzielenia się gotowymi posiłkami lub produktami spożywczymi. Można je dostarczać każdego dnia w podanych wyżęj godzinach.

W jadłodzielni można zostawić potrawy, których przygotowaliśmy za dużo na własne potrzeby – zamiast wyrzucać, lepiej przekazać osobom, które z ochotą je zjedzą. Dania warto opisać: podać nazwę (lub skład), datę przygotowania.

Oczywiście do szafki można też przynosić produkty żywnościowe lub potrawy kupione – zwłaszcza gdy wiemy, że sami nie zdążymy ich zjeść w terminie przydatności do spożycia. Podstawowa zasada, którą powtarzają organizatorzy jadłodzielni: zostawiamy w niej to, co sami byśmy zjedli.

Pozostawionymi w tej szafce produktami może się częstować każdy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.