Pędził przez Przęsocin 130 kilometrów na godzinę. Prędkość zmierzyli mu policjanci

Pędzili ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Stracili prawa jazdy, dostali mandaty i po 10 punktów karnych. W okresie świątecznym na drogach powiatu polickiego policjanci zatrzymali aż dziesięciu niebezpiecznie rozpędzonych kierowców.

Od soboty do poniedziałku policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu polickiego zatrzymali dziesięciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. Jeden z kierujących pędził przez Przęsocin aż 130 kilometrów na godzinę.

– Sześciu nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali przy wjeździe do miasta w miejscowości Przęsocin, kolejnych czterech na drodze wojewódzkiej 114 – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Niechlubny rekordzista rozpędził swój pojazd do 130 km/h w Przęsocinie, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Tłumaczył się, jak pozostali, że chciał zdążyć na wielkanocne śniadanie.

Wszyscy ci kierujący stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące, ukarani zostali mandatami oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze zatrzymali również jednego kierowcę, który zignorował czerwone światło.

– Podczas kontroli okazało się, że to nie było jego jedyne przewinienie – dodaje rzecznik. – Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że kierował pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale też przestępstwo. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.