Policka Piętnastka. Biegi i zmiany na ulicach

Tak było w roku 2021. Na zdjęciu zawodnicy nordic walking tuż przed startem.

W ten weekend w Policach odbędzie się 35. edycja imprezy biegowej „Policka Piętnastka”. Drugiego dnia zawodów trzeba się spodziewać utrudnień w ruchu, będą też zmiany w komunikacji miejskiej.

W sobotę, 1 czerwca, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piaskowej w Policach odbędą się biegi dzieci i młodzieży. Mają być rozegrane w ośmiu kategoriach wiekowych. Start pierwszej wyznaczono na godz. 16:30.

Natomiast na niedzielę (2 czerwca) zaplanowany został bieg główny na dwóch dystansach: 5 i 15 km, a także nordic walking na 5 km. Start i meta biegu głównego znajdować się będzie w pobliżu stadionu, a trasa poprowadzi przez ulice Polic i Siedlic. W związku z tym od godz. 9:00 do godz. 12:00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu drogowym.

Podczas biegu zamknięte dla samochodów będą ulice: Wyszyńskiego od ul. Piaskowej do ul. Bankowej; ul. Bankowa od ul.  Wyszyńskiego do ul. Zamenhofa; ul. Zamenhofa na całej długości; ul. Piaskowa od ul.  Zamenhofa do ul. Wyszyńskiego; oraz droga powiatowa nr 06132 na odcinku Police – Siedlice.

Komunikacja miejska na czas zawodów:

  • Linia autobusowa 103 – kursuje w obu kierunkach przez ul. Piłsudskiego, objazd ronda z pominięciem ulic: Wyszyńskiego – Piaskowa – Grzybowa i dalej swoją trasą. W kierunku „Police Rynek” obowiązuje przystanek „Police Piłsudskiego Rondo”. Na przystanku końcowym linii – „Police Rynek” – odjazd autobusów zostanie opóźniony o 7 minut. Na czas trwania biegu nieczynne będą przystanki: „Police Piłsudskiego Rondo” (dla autobusów jadących w kierunku „Police Rynek”, „Police Zakłady Chemiczne”), „Police Wyszyńskiego”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Piaskowa Szkoła”, „Police Piaskowa”, „Police Grzybowa”.
  • Linia autobusowa 106 – kursuje na trasie: Głębokie – Siedlice Pętla, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Na czas trwania biegu nieczynne będą przystanki: „Siedlice”, „Siedlice Las”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego”, „Police PCK”, „Police Piłsudskiego Rondo”, „Police Szpital”, „Police MOK”, „Police Dworzec”, „Police Grunwaldzka”, „Police Rynek”.
  • Linia autobusowa 107 – kursuje na trasie: Plac Rodła – Police Klub Nauczyciela (przystanek wspólny z linia 102), następnie nawrót przez teren zajezdni autobusowej SPPK. W kierunku „Placu Rodła” linia będzie kursować od przystanku „Police PCK” i dalej swoją trasą zgodnie z rozkładem jazdy. Na czas trwania biegu nieczynne będą przystanki: „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego”, „Police Wyszyńskiego Polana”.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.