Policzanie przystroili choinkę. Dla #bohaterskaInga

Dobiegł końca Świąteczny Kiermasz Charytatywny zorganizowany na deptaku przy ul. Zamenhofa na rzecz czteromiesięcznej Ingi z Przęsocina. Policzanie bardzo chętnie kupowali oferowane produkty i wypełniali skarbonki.

Każda wydana na kiermaszu złotówka zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dziewczynki. A do świąt (a nawet dłużej) o tym wydarzeniu i celu akcji będzie przypominała choinka, która stanęła na deptaku – przystroili ją sami mieszkańcy, wieszając na niej bombki z napisem #bohaterskaInga.

Choinka z bombkami dla Ingi

Na moment przed tym pięknym drzewkiem pojawiła się też sama Inga wraz z rodzicami. Zgromadzeni wtedy na kiermaszu policzanie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe. Wciąż można powiesić tam swoją bombkę dla Ingi.

Walka o zdrowie i życie dziewczynki trwa. Bo do zgromadzenia jest ogromna kwota potrzebna na terapię genową – prawie 10 milionów złotych. Więcej o tym, jak pomagać, na stronie siepomaga.pl/inga-sma

Sobotni kiermasz został zorganizowany przez społeczników – różnego rodzaju produkty (wypieki, pierogi, uszka, ozdoby świąteczne…) wystawiali m.in. przedstawiciele rad osiedlowych i sołeckich.

Harcerze dzielili się z mieszkańcami Betlejemskim Światłem Pokoju.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.