Policzanka na medal

Julia Rudnik została nagrodzona przez burmistrza Polic za swoje znaczące osiągnięcie sportowe. W lutym tego roku zajęła trzecie miejsce podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski. Szesnastolatka przygotowuje się teraz do letniego sezonu startowego, a w nim mogą być nawet Mistrzostwa Europy.

W Halowych Mistrzostwach Polski Julia startowała w pięcioboju. To bieg na 60 metrów przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal i bieg na 800 metrów. Wywalczyła brązowy medal.

– Najlepiej wychodzą mi konkurencje biegowe, zwłaszcza bieg przez płotki – przyznaje Julia Rudnik. – Najsłabiej pchnięcie kulą.

Swoje atuty sportowe potrafi dobrze wykorzystać, więc ewentualne straty punktowe w pchnięciu kulą nadrabia właśnie konkurencjami biegowymi.

Julia jest już w kadrze narodowej, jest sportową stypendystką naszej gminy. W czwartek (28 marca) zaś dostała specjalną nagrodę od burmistrza Polic za ostatnie osiągnięcie w halowych mistrzostwach Polski.

Najważniejsze tegoroczne starty są jednak przed nią. Stawką – awans na Mistrzostwa Europy.

– Sezon startowy zaczyna się na początku maja – mówi Julia Rudnik. – Przed nim mam dwa obozy przygotowawcze. Później zaczynają się zawody, co tydzień. Najważniejsza impreza narodowa to Mistrzostwa Polski, które odbędą się 5-7 lipca i one zweryfikują czy dostanę kwalifikację. Dwie pierwsze osoby z tych mistrzostw jadą na Mistrzostwa Europy.

Dodajmy, że policzanka ma 16 lat i startuje w kategorii U-18.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.