Polowali na quady, motocykle i auta terenowe

W sobotę, 20 czerwca, na terenie Nadleśnictwa Trzebież leśnicy zorganizowali akcję zwalczania nielegalnych wjazdów do lasu quadami, motocyklami crossowymi i samochodami terenowymi. Nazwali ją „Cross-20”.

Do akcji zmobilizowano łącznie 10 patroli złożonych z pracowników Straży Leśnej wraz ze Służbą Leśną, policjantów z Polic i Szczecina, funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej. Udało się zatrzymać w lesie 5 pojazdów. Kierujący nimi zostali ukarani mandatami.

Według leśników rozjeżdżanie lasów pojazdami terenowymi to narastający problem. Miłośnicy takiej jazdy niszczą przyrodę i leśne drogi wykorzystywane przy gaszeniu pożarów. A szczególnym powodzeniem cieszą się u nich tereny ostoi zwierząt chronionych – czyli obszary najbardziej dzikie.

Leśnicy apelują o rozsądne korzystanie z naszych lasów z poszanowaniem wspólnego dobra i zapowiadają, że takie akcje będą powtarzane.

fot. Traci Stewart / Pixabay

10 Thoughts to “Polowali na quady, motocykle i auta terenowe”

 1. Adas

  Lepiej niech chlopaki jexdza jak maja pic na deptaku obok belvedera

  1. Pavlo

   Ja tam wolę żeby się menelili pod belvederem. Nie widziałem jeszcze żeby kogoś zaczepiali, a w lesie pastuchy na crossach i tych bardziej gejowskich kładach robią więcej szkody i stresują zwierzyne. O porytych alejkach już nie wspomnę. Później człowiek z dzieckiem w wózku musi slalomem jeździć żeby to wymijać. A weź tam uśpij dziecko na spacerku to zaraz pojawiają się na tych 20 letnich złomach i budzą. Akcja jak dla mnie śmieszna, bo 5 pojazdów to ja na godzinnym spacerze mijam, a tu 10 patroli i taki wynik? Śmiech na sali.

   1. Aston

    ucz syna menelenia my wolimy przekazac pasje 🙂

   2. 11

    Współczuje ojca temu synowi pewnie sbek albo inny wytwór a moze i po prostu zazdrosnik ze 20 letnie auto jest droższe od passata

 2. Kymco

  a jak wycinają lasy i robią rozpierdol to się nie liczy oni robią wiekszość szkud w lesię dla kasy a my jeździmy dla frajdy i z pasji

  1. Anonim

   Racja ! Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak wygląda taka „wycinka” przejazd quada, czy nawet kilku motorów to nic w porównaniu z „leśnym jambo jetem” i oni to nazywają regulacją drzewostanu, a to co narobi Quad dewastacją.
   Powinien ktoś otworzyć na to oczy.

  2. Pavlo

   I szkÓd inaczej piszemy. Tatuś zamiast motorku powinien kupić ci słownik ort.

 3. Marian

  Hahaha,zlapali w lesie 16-latka na crossie oraz chlopaka co na niego quad wpadl i sie wywrocil,niezly sukces.Jeszcze terenowka,ktora na siebie wziela poscig gdy tymczasem 40 maszyn rozpierzchlo sie po lesie.Policjant Damian z czarnego Hiluxa to powinien dostac chinskie ostrzezenie z wydzialu wewnetrznego za kopanie lezacego crossowca.Wielki bohater.Troje pozostalych zostalo zatrzymanych kilka godzin pozniej na rondzie w Tanowie za brak tablic juz na asfalcie.Sluzby:crossowcy 6:43.Hahaha

 4. HAMY

  Tyle radiowozów bez sensu zmarnowanych w tym czasie napewno ktos potrzebowal pomocy i czekal godzine nim sie zjawi.

 5. Dezyderiusz Dawid

  Żenada,marnowanie pieniędzy publicznych na bezsensowne i nie przynoszące żadnej korzyści akcje.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.