Kierowca bez uprawnień, za to pod wpływem i z narkotykami w aucie

Policcy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu polickiego, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Nie miał też prawa jazdy. W aucie miał natomiast ponad 22 gramy amfetaminy.

W niedzielę, 21 czerwca, policjanci na jednej z ulic w Policach zauważyli znanego im mężczyznę, który kierował peugeotem. Zatrzymali pojazd do kontroli.

– Podczas legitymowania kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, był pobudzony – relacjonuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Funkcjonariusze postanowili przebadać go na zawartość środków odurzających. Badanie wskazało, że był pod działaniem amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że zatrzymany 46-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. A jakby tego było, mało policjanci zabezpieczyli zawiniątko foliowe z białym proszkiem, które mężczyzna miał schowane w skarpetce, oraz kilkanaście podobnych pakietów ukrytych w aucie, łącznie ponad 22 gramy narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala celem pobrania krwi do analizy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Odpowie za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.