Poprawią też drogę w Bartoszewie?

droga do Bartoszewa

O tym, że w przyszłym roku do Bartoszewa dojedzie autobus, już pisaliśmy. Zawróci na nowej pętli. Gmina planuje ją wybudować właśnie w 2019 roku. Tyle że nowa pętla to za mało. O remont wręcz woła droga wiodąca do tej miejscowości i przez nią przebiegająca. Miała być zmodernizowana już w tym roku… Nie udało się.

Ulica odchodząca od drogi wojewódzkiej do Bartoszewa i dalej do Sławoszewa należy do powiatu. Ten zamierzał ją wyremontować mijającym już roku. Wsparcia udzieliła mu nawet gmina Police. Przekazała na ten cel 200 tys. złotych. Drugie tyle miał wyłożyć powiat.

To było przed jesienią. Starosta przyznaje, że tego zadania nie udało się przed zimą zlecić żadnej z firm pracujących w wymaganej technologii. Dlatego modernizację odłożono, ale z niej nie zrezygnowano.

–  Temat wróci z wiosną – mówi starosta Andrzej Bednarek. – Planujemy wyremontować tę drogę aż do Sławoszewa.

Szacowany koszt inwestycji to 400 tys. złotych. Tyle że teraz powiat nie ma już tej części środków, którą przekazała mu gmina. Zgodnie z przepisami te pieniądze trzeba oddać. Czy gmina przekaże je na ten cel po raz kolejny? Jeszcze nie wiadomo.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.