Porażka Chemika po awansie

W XXXII kolejce IV ligi Chemik Police przegrał na własnym boisku ze Spartą Węgorzyno 2:3.

Chemik ma już zapewniony awans do III ligi. Dlatego w meczu ze Spartą Węgorzyno trener Łukasz Borger dał pograć zawodnikom, którzy w tej rundzie rzadko pojawiali się na boisku. Na murawę wyszli Szymon Woś, Bartłomiej Białek, Krystiana Ziółkowskiego i debiutujący w pierwszym zespole Daniel Kowalczyk.

Przez pierwsze 35 minut gra toczyła się głównie w środku pola. Niestety w 37 minucie błąd obrony CHemika wykorzystał Paweł Iskra i było 1:0 dla Sparty.

Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie 2 minuty. Po dośrodkowaniu Pawła Szewczykowskiego piłkę do własnej bramki skierował Kop-Ostrowski.

Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Drugie 45 minut zaczęło się fatalnie dla Chemika. Błąd popełnił Cezary Szybka, a wykorzystał go Maciej Więcek i Sparta ponownie wyszła na prowadzenie.

W 81 minucie po rzucie wolnym i strzale z około 18 metrów bramkę wyrównująca zdobył Bartosz Ława. Ale minutę przed końcem regulaminowego czasu gry goście przeprowadzili kontrę, po której zwycięską bramkę zdobył Paweł Iskra.

W następnej kolejce Chemik zagra na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski. Ale wcześniej – we wtorek, 4 czerwca, zmierzy się na Siedleckiej w finale Pucharu Polski na Szczeblu ZZPN z Kotwicą Kołobrzeg.

Chemik: Szybka – Klimkowicz (75′ Odlanicki-Poczobut), Andrzejewski, Woś, Szewczykowski, Ziółkowski, Ława, Jóźwiak, Kowalczyk D. (60′ Kapelusz), Białek (55′ Vovchenko), Krystek (75′ Protasenko)

0:1 – 37 min. Paweł Iskra

1:1 – 39 min. Filip Kop-Ostrowski (samobójcza)

1:2 – 46 min. Maciej Więcek

2:2 – 81 min. Bartosz Ława

2:3 – 89 min. Paweł Iskra