Poręcze, murki, podjazdy, rampy… Cieszą początkujących i zaawansowanych

To chyba jeden z najbardziej trafionych polickich projektów z budżetu obywatelskiego. Zmodernizowany skatepark przy ul. Piaskowej w Policach przyciąga każdego dnia dziesiątki miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach, rowerach BMX… Korzystają z niego zupełnie początkujący i już zaawansowani miłośnicy tego rodzaju aktywności.

– Jest idealny do podnoszenia swoich umiejętności na wyższy poziom, ale też odpowiedni dla tych, którzy dopiero zaczynają – mówi Adrian Wasikowski, koordynator klubu sportowego, instruktor i członek Stowarzyszenia Sportowego Switch, które wspierało swoim doświadczeniem modernizację polickiego skateparku.

I opisuje, że obiekt ten ma obecnie dwie sekcje, na których można jeździć i przeprowadzać zawody: sekcję park, która zawiera bowl służący do jazdy w zamkniętej rampie; sekcję street, zawierającą poręcze, murki, schody oraz mniejsze podjazdy i rampy, które symulują jazdę uliczną. W przyszłości zaś będzie można go rozbudować.

Na takim obiekcie można nawet organizować profesjonalne zawody dla deskorolkarzy. W kolejnym sezonie mógłby tu odbyć się przystanek Pucharu Polski. Pod warunkiem, że Stowarzyszenie Sportowe Switch zdobędzie dofinansowanie. Stara się o wsparcie gminy.

Na razie ze skateparku po prostu korzystają mieszkańcy Polic, ale nie tylko. W poprzedni weekend spotkaliśmy na nim instruktorów ze Stowarzyszenia Sportowego Switch i trenujących z nimi młodych miłośników jazdy na deskorolce. Przyznawali, że takie zgrupowania klubowe często teraz odbywają się właśnie w Policach – w weekendy. Bo to obecnie jeden z lepszych tego typu obiektów w regionie.

– W tygodniu trenują nowe ewolucje na mniejszym (krytym – red.) obiekcie w Szczecinie, a w weekend próbują je wykonać tutaj – mówi Adrian Wasikowski.

Jesień i niższe temperatury deskorolkarzom nie są straszne.

– Wystarczy, że jest sucho i nie pada – mówi Adrian Wasikowski.

Ci, którzy chcieliby skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów, mogą spróbować ich spotkać w któryś z bezdeszczowych weekendów na skateparku w Policach. Można też nawiązać kontakt z nimi przez stronę facebookową: Stowarzyszenie Sportowe Switch.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.