Poszukiwania na jeziorze. Zaginęli dwaj mężczyźni

Dwaj mężczyźni wypłynęli w niedzielę (17 maja) wieczorem łódką na Jezioro Nowowarpieńskie i do tej pory nie wrócili. Trwają poszukiwania – na wodzie i na lądzie. Łódkę odnaleziono przy brzegu.

– W niedzielę około godz. 20 dwaj mężczyźni popłynęli łódką do sklepu – relacjonuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy KPP w Policach. – Dotarli do niego i udali się w drogę powrotną. Ale do tej pory nie wrócili. Nie wiadomo, co się stało. Poszukiwania prowadzone są na wodzie i na lądzie.

W akcji biorą udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach (także z łodziami), Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, WOPR, OSP Wołczkowo, OSP Nowe Warpno, policjanci, Straż Graniczna, wojsko. Pracują płetwonurkowie. Wykorzystywane są drony, sonary i psy tropiące.

– Została odnaleziona łódź – informuje mł. bryg. Piotr Tuzimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – Była pusta. Trwają poszukiwania.

***

Aktualizacja. We wtorek (19 maja) rano wznowiono poszukiwania mężczyzn.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach

One Thought to “Poszukiwania na jeziorze. Zaginęli dwaj mężczyźni”

  1. […] mężczyźni, obywatele Ukrainy, w wieku 31 i 36 lat, wypłynęli łódką na jezioro 17 maja wieczorem i zaginęli. Poszukiwania ich trwały od 18 […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.