Powiat jeszcze powalczy o pieniądze na remont Nadbrzeżnej

Powiat policki stracił dotację na remont ul. Nadbrzeżnej w Policach. Ale spróbuje o nią powalczyć jeszcze raz.

Powiat dostał już dofinansowanie na remont tej ulicy – 3,3 mln zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji był szacowany na 5,5 mln zł. Dodatkowo trzeba więc było zgromadzić 2,2 mln zł. Okazało się, że powiat nie jest w stanie wygospodarować takiej kwoty.

Sposobem miało być ograniczenie zakresu prac do tych najbardziej potrzebnych. Zmniejszony kosztorys opiewał na około 1,2 mln zł. Miało to jednak skutek uboczny.

– Byliśmy przekonani, podobnie jak służby wojewody, że uzyskanie pozwolenia na budowę pozwoli na to, żeby ogłosić przetarg na ten mniejszy zakres – mówi starosta policki Andrzej Bednarek. – Ale nie. Okazało się, że jednoznacznie z przepisów prawa wynika, że jeśli zakres inwestycji ulega tak dużej zmianie, wymaga to nowej dokumentacji. No i to był klucz. Po części cała procedura związana z dokumentacją była gotowa, ale musiała być przeprowadzona od nowa. I nie było wyjścia. Minimalnym wymogiem do utrzymania grantu było zawarcie umowy z wykonawcą. A my nie mogliśmy ogłosić przetargu i w efekcie ten grant upadł.

Starosta zapewnia jednak, że władze powiatu zrobią wszystko, aby remont ul. Nadbrzeżnej w tym ograniczonym zakresie wykonać jak najszybciej.

– Jako zarząd podjęliśmy już działania, żeby poszukać alternatywy – mówi Andrzej Bednarek. – Chociażby w następnym konkursie, który będzie ogłoszony.

One Thought to “Powiat jeszcze powalczy o pieniądze na remont Nadbrzeżnej”

  1. […] Powiatu polickiego nie stać było nawet na przyjęcie pełnego przyznanego dofinansowania na remont tej drogi. Okrojenie zakresu prac też nie pomogło. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.