Powiat nie ma pieniędzy na naprawę sygnalizacji w Mścięcinie

Około 70 tysięcy złotych ma kosztować naprawa uszkodzonej sygnalizacji świetlnej w Mścięcinie. Powiat nie ma na to pieniędzy, przynajmniej na razie.

O modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Asfaltowej, Cisowej i Klonowej w Policach wystąpił radny Janusz Szwyd (KO). Zwrócił uwagę, że działa ona źle, a efektem jest niepotrzebne wstrzymywanie ruchu.

Wydział komunikacji polickiego starostwa zlecił zbadanie sygnalizacji specjalistycznej firmie. Stwierdziła ona, że przyczyną problemów jest mechaniczne uszkodzenie pętli indukcyjnej na ul. Cisowej i awaria sterownika.

Naprawa sterownika okazała się niemożliwa, bo części do takich urządzeń nie są produkowane już od ponad 15 lat. Natomiast naprawa pętli indukcyjnej oznacza wykonanie jej ponownie. Szacowany koszt – około 70 tys. zł.

– W chwili obecnej nie dysponujemy środkami finansowymi, które pozwalałyby na zlecenie wykonania tej naprawy – wyjaśnia Andrzej Bednarek, starosta policki. – Zarząd Powiatu w Policach zdaje sobie jednak sprawę z pilności realizacji tego zadania, dlatego podejmie kroki w celu jak najszybszego zgromadzenia odpowiednich środków finansowych na ten cel.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.