„Pożyteczni” mogą już działać

kawiarenka osób z niepełnosprawnością intelektualną

Kawiarenka „Pożyteczni” w Policach może już w pełni działać. Dopełnione zostały wszelkie formalności związane z jej rejestracją.

Przypomnijmy: to ta kawiarenka, którą przy ul. Przyjaźni zbudowali podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach. Zbudowali pomimo przeciwności – dwukrotnego podpalenia pawilonu.

Z pomocą ruszyło wielu policzan. Pomagali finansowo, rzeczowo, ofiarowywali swoją pracę… I się udało.

Dzisiaj można tam przyjść na kawę, herbatę, ciastko, spędzić czas w miłej atmosferze. Na miejscu prezentowane są prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonych przez polickie koło PSONI.

W tej kawiarence-galerii pracę znalazły dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie. Dostarcza im ogromnej satysfakcji.

To moja pierwsza praca – mówi pan Tomasz z Trzebieży, który na zmianę z kolegami pracuje przy obsłudze klientów kawiarenki. – Cieszę się z niej, bo ja lubię rozmawiać z ludźmi. Chętnie tutaj przyjeżdżam.

Prowadzący kawiarenkę zaprosili już do siebie policzan z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jeszcze wtedy nie mieli wpisu do KRS, ale tego dnia chcieli już u siebie gościć właśnie Babcie i Dziadków. Częstowali kawą, herbatą i słodkościami. Frekwencja dopisała.

Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów – mówi Zdzisław Gorący, przewodniczący PSONI Koło w Policach. – Cieszymy się, że tak dobrze zostaliśmy przyjęci. Wielu osobom zawdzięczamy to, że dzisiaj możemy działać w tym miejscu. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. Zapraszamy do nas.

 

Na mapce pokazujemy orientacyjną lokalizację kawiarenki – to ten czerwony znaczek.

lokalizacja kawiarenki Pożyteczni

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.