Puchar dla Pielęgniarki Roku trafił do Szczecina. Za muzykoterapię na oddziale intensywnej terapii

Puchar dla Pielęgniarki Roku 2019 trafił do Marty Strzelbickiej ze szpitala na szczecińskich Pomorzanach. Jest ona autorką programu muzykoterapii na oddziale intensywnej terapii. To on przyniósł jej zwycięstwo w XV edycji konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.

– Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Innowacje Roku 2019 w zakresie poprawy jakości opieki pielęgniarskiej” – informuje Bogna Bartkiewicz, rzecznik SPSK nr 2 w Szczecinie. – Wśród kryteriów oceny były m.in.: nowatorstwo projektu w odniesieniu do funkcjonujących rozwiązań w pielęgniarstwie w Polsce i na świecie, oparcie projektu na dowodach naukowych oraz znaczenie projektu dla odbiorców opieki pielęgniarskiej.

W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, puchar przechodni przyjechał z Krakowa (laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu Beata Nowak pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera  w Krakowie) bezpośrednio do Szczecina. Uroczystość wręczenia go odbyła się 15 maja na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Na co dzień Pielęgniarka Roku 2019 pracuje jako pielęgniarka koordynująca w Klinice Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć  Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

– W realizacji projektu muzykoterapii wspiera ją jej współpracownik i dobry, „techniczny” duch projektu: mgr Jakub Anweiler, fizjoterapeuta Kliniki – dodaje Bogna Bartkiewicz. – To, na co Marta Strzelbicka zwraca uwagę w swojej pracy, to aby w każdym pacjencie zobaczyć człowieka i jego emocje, a nie tylko przypadek kliniczny.

fot. SPSK Nr 2

Na zdjęciu: Marta Strzelbicka, Pielęgniarka Roku 2019

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.