Radny Adam Sobczyk rezygnuje z mandatu. W trakcie swojej piątej kadencji

Radny Adam Sobczyk zrezygnował z mandatu w Radzie Miejskiej w Policach. A zasiada w niej już 18 lat, czyli piątą kadencję. Swoją decyzję tłumaczy zmianą miejsca zamieszkania.

– Z dniem 1 października składam mandat radnego – ogłosił na wtorkowej (29 września) sesji. – Jest to związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Nie jest to łatwa decyzja dla mnie, ale konieczna ze względu na wszystkie regulacje prawne, którym również podlegam, jak każdy z nas.

Adam Sobczyk na obecną kadencję kandydował i został wybrany z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju „Projekt Police”. Kolejną osobą z listy (z największą liczbą głosów wyborców) jest Radosław Mikołajczyk. Oficjalnie jeszcze nie wiadomo, czy obejmie mandat. Nieoficjalnie wiemy, że zwolnione miejsce w radzie może zająć kolejna osoba z listy tego komitetu – Rafał Ignaczak. Jeszcze we wtorek (29 września) „Projekt Police” ma wydać oświadczenie w tej sprawie.

Radny Adam Sobczyk podziękował za dotychczasową współpracę urzędnikom, radnym i mieszkańcom.

– Chciałbym podziękować za te 18 lat współpracy, bo to jest piąta kadencja, wszystkim pracownikom urzędu, a w szczególności z biura obsługi rady miejskiej, a także wszystkim radnym – powiedział Adam Sobczyk. – I życzę jak najlepszych decyzji. W szczególności trzymam kciuki za tych radnych, z którymi zaczynałem pierwszą kadencję od 2002 roku. Życzę przede wszystkim, żebyście realizowali wszystkie swoje plany i mieli dobry kontakt ze swoimi mieszkańcami.


[AKTUALIZACJA] „Projekt Police” oficjalnie potwierdził, że Radosław Mikołajczyk nie obejmie mandatu, z którego zrezygnował Adam Sobczyk. Do rady wejdzie kolejny (według liczby zebranych głosów w tym samym okręgu) kandydat w ostatnich wyborach samorządowych z listy tego ugrupowania: Rafał Ignaczak.

Radosław Mikołajczyk opublikował oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego zwolnionego mandatu przyjąć nie może.

„Niestety, ale z przyczyn obiektywnych nie mogę objąć mandatu radnego” – czytamy w oświadczeniu. – „Od dłuższego czasu nie mieszkam na terenie Gminy Police, a także jestem członkiem korpusu służby cywilnej. To z mocy prawa oznacza, że nie będę mógł objąć zaszczytnego miejsca w Radzie Miejskiej.”

To będzie już druga zmiana w składzie Rady Miejskiej w Policach w tej kadencji. W lipcu 2020 r. z mandatu zrezygnował Sławomir Dmochowski (PiS). Zastąpiła go Jadwiga Róg.

One Thought to “Radny Adam Sobczyk rezygnuje z mandatu. W trakcie swojej piątej kadencji”

  1. Anonim

    Pozdrowienia z Kamienia 🙂

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.