Rondo na Głębokim za dwa lata. Umowa podpisana

Pod koniec 2021 r. ma być gotowy węzeł przesiadkowy „Głębokie” wraz z nowym rondem na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami Kupczyka, Miodową i Zegadłowicza. Umowa na przebudowę została podpisana.

Zgodnie z kontraktem wykonawca (spółka Strabag) ma 24 miesiące na wykonanie prac.

Nowa pętla

W ramach inwestycji (której koszt to prawie 66 mln zł) wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, postojem taksówek, parkingiem rowerowym i stacją roweru miejskiego. Będzie tam też budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów.

Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowany przez panele słoneczne. Będzie tam też parking (o charakterze postoju leśnego).

Rondo i nowe drogi na Głębokim

Zamiast zwykłego skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami Kupczyka, Miodową i Zegadłowicza powstanie rondo turbinowe.

Prace obejmą również przebudowę okolicznych ulic. Na al. Wojska Polskiego będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m.

Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową (ok. 300 m). Wykonane zostanie także włączenie tej ulicy do nowego układu drogowego.

Pomiędzy jezdnią a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie” będzie dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m.

Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej.

Dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Będzie nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m), ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

One Thought to “Rondo na Głębokim za dwa lata. Umowa podpisana”

  1. […] Tu więcej o przebudowie węzła „Głębokie”, czyli skrzyżowania al. Wojska Polskiego oraz ulic: … […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.