Rowerzyści upomnieli się o ścieżkę

Druga Masa Krytyczna przejechała przez Police w niedzielę (24 września). Rowerzyści przypomnieli swój postulat zawarty w złożonej kilka miesięcy temu petycji, dotyczący budowy ścieżki rowerowej łączącej Siedlice z Pilchowem. Ale też promowali rekreację i turystykę rowerową.

– W zeszłym roku na Pierwszej Masie Krytycznej zrobiliśmy wśród rowerzystów ankietę – przypomina Grzegorz Ufniarz, organizator. – Rowerzyści określili, w jakim kierunku powinna iść rozbudowa dróg rowerowych w naszej gminie. W czerwcu mieliśmy Policki Festiwal Rowerowy, na nim sporządziliśmy petycję do władz gminy i powiatu o to, żeby utworzyć ścieżkę rowerową łączącą Siedlice i Pilchowo. To był efekt tej ankiety z pierwszej masy.

Petycja została złożona, a jej adresaci – władze gminy i władze powiatu – na nią odpowiedzieli.

– Te odpowiedzi nie są konkretne – przyznaje Grzegorz Ufniarz. – Oczywiście i gmina, i powiat mówią, że chcieliby tę ścieżkę zrobić, ale w tej chwili nie za bardzo jest na to możliwość finansowa.

Na pierwszym przystanku niedzielnej wyprawy streścił odpowiedzi. Starosta, jak relacjonował Grzegorz Ufniarz, zadeklarował, że temat będzie przedmiotem projektu, który zostanie złożony w celu uzyskania dofinansowania zewnętrznego do tej inwestycji (dotyczy ona drogi powiatowej). Burmistrz Polic zaś zapowiedział współpracę w tym temacie z powiatem.

Rowerzyści wystartowali z przystanku Police Polana. Pojechali do Siedlic i tam zawrócili do Polic, a swój przejazd zakończyli nad Łarpią.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.