Seniorze uważaj!

gmina Police nie chce pieniędzy z NFZ

Seniorzy korzystają z zaproszenia na bezpłatne badania i wychodzą z nich z umową na drogie usługi medyczne. Pakiety kosztują nawet 16 tys. zł. A za zerwanie umowy grożą wysokie kary. Uwaga na Centrum Medyczne św. Franciszka – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do UOKiK napływają skargi od konsumentów (do tej pory: z Łodzi, Wrocławia, Warszawy) na działania Centrum Medycznego św. Franciszka (CMSF). Oferta jest skierowana głównie do seniorów.

Konsument zostaje przez telefon zaproszony na bezpłatne badanie EKG.

Jedna z poszkodowanych zrelacjonowała pisemnie Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów swoje badanie: „polegało na badaniu palca wskazującego”.

Przedstawiciele spółki informują, że stan zdrowia konsumenta jest zły i proponują pakiety medyczne, które kosztują od 4 do 16 tys. zł i często oznaczają konieczność zaciągnięcia kredytu.

Seniorzy skarżą się, że zostali wprowadzeni w błąd. Wielu z nich nie wiedziało, że celem spotkania jest sprzedaż usług medycznych. Osoby, które chcą rozwiązać umowę, muszą płacić wysokie kary. Wątpliwości budzi także rzetelność przeprowadzanych w tracie pokazów badań oraz przedstawianej w ich wyniku diagnozy stanu zdrowia.

– Ostrzegamy przed zaproszeniami na bezpłatne badania, często jest to po prostu sprzedaż. Jeżeli ktokolwiek z państwa uważa, że został wprowadzony w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka, proszę o kontakt z rzecznikiem konsumentów. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie tej spółki. Już teraz prosimy seniorów, aby byli szczególnie ostrożni – informuje Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Jeśli ktoś zawarł z Centrum Medycznym św. Franciszka umowę, może liczyć na bezpłatną pomoc w: oddziałach Federacji Konsumentów i u rzecznika konsumentów w swoim mieście lub powiecie. Można też zadzwonić na infolinię konsumencką – 801 440 220 lub 22 290 89 16.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.