„Setką” przez centrum Polic. Trzech piratów bez prawa jazdy

Podczas minionego weekendu policcy policjanci zatrzymali trzech piratów drogowych. Wszyscy stracili prawa jazdy, a jeden stanie przed sądem.

Każdy z zatrzymanych przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu polickiego – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy polickiej komendy policji. – W miejscowości Trzeszczyn jechał volkswagenem z prędkością 122 km/h. Przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h.

Kolejny zatrzymany to 52-letni motocyklista. Pędził przez Police z prędkością 106 km/h – nieco szybciej od 41-latka, który przez centrum Polic jechał 103 km/h swoim volvo.

Wszyscy zatrzymani stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Dwaj dostali mandaty i punkty karne. Natomiast zatrzymany w Trzeszczynie odpowie przed sądem. To dlatego, że odmówił przyjęcia mandatu.

– Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami – dodaje Katarzyna Leśnicka. – Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

fot. KPP w Policach

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.