Siatkarki Chemika przegrały w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police przegrały 0:3 pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzyń z VakifBank Stambuł – i to na własnym boisku. Rewanż ma być rozegrany 4 marca.

Cztery dni po zdobyciu po raz dziewiąty Pucharu Polski policzanki musiały przełknąć gorzką pigułkę. Siatkarki ze Stambułu były lepsze pod każdym względem i ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone.

W pierwszym secie VakifBank Stambuł rozniósł Chemika, wygrywając 25:9. W kolejnych dwóch partiach policzanki spisały się tylko nieco lepiej. Drugi set zakończył się wynikiem 25:15, a trzeci – 25:20 dla zespołu z Turcji. Szanse policzanek w rewanżu są już więc raczej teoretyczne.