Smocza łódź dla polickich wodniaków. Ma już imię

Policcy wodniacy wzbogacili się o smoczą łódź. Stacjonuje nad Łarpią. I jest do dyspozycji wszystkich, którzy są z tą rzeką związani – przez zainteresowania, pracę… W niedzielę nadano jej imię – uroczyście i z pełną oprawą. Być może niedługo będziemy kibicować łarpiańskiej reprezentacji w zawodach smoczych łodzi.

Łódź teraz się nazywa Łarpiański Smok Leń. Jest darowizną od zaprzyjaźnionego (z tutejszym Stowarzyszeniem Wodnym „LEŃ”) Stowarzyszenia Drako Wałcz. Policcy społecznicy ją odnowili. I zaprezentowali w niedzielę, 16 maja, podczas organizowanego przez Społeczny Komitet Ratowania Łarpi sprzątania okolic tej rzeki (komitet skupia różne organizacje, których działalność jest związana właśnie z Łarpią).

– Łódź będzie służyła nam wszystkim: wodniakom, którzy są zrzeszeni nad Łarpią, przebywają tu, pływają – mówi Ireneusz Burzych, prezes Stowarzyszenia Wodnego „LEŃ”. – Ktokolwiek będzie chciał pływać, trenować, to będzie mógł z niej korzystać.

Wodniacy przyznają, że będą chcieli stworzyć własną reprezentację na zawody smoczych łodzi. A niedzielne, widowiskowe zmagania być może były początkiem dla innych wodnych rywalizacji właśnie na Łarpi.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.