Soboty paszportowe i rezerwacja w urzędzie wojewódzkim

We wszystkie czerwcowe soboty będzie można załatwić sprawę w biurze paszportowym Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obowiązuje jednak rezerwacja internetowa lub telefoniczna – tak jak w przypadku innych wizyt w ZUW.

– Zainteresowanie paszportami jak co roku jest bardzo duże – wyjaśnia dyrektor generalna ZUW Anna Kołek. – Dodatkowe dni dla obsługi klientów chcących wyrobić lub odebrać paszport z pewnością będą ułatwieniem dla osób, które nie mogą załatwić swojej sprawy w tygodniu pracy.

W czerwcu takie dodatkowe dni obsługi będą cztery: 6, 13, 20 i 27.

Od dzisiaj (piątek, 5 czerwca) otwarte dla klientów ZUW będzie wejście główne od strony Wałów Chrobrego (z tego od ul. Jarowita będą mogli korzystać tylko pracownicy). Stanie przy nim bramka termowizyjna, bezdotykowo mierząca temperaturę, oraz automatyczny dozownik płynu do dezynfekcji rąk. Zarówno klientów, jak i obsługujących ich pracowników, obowiązują maseczki.

– Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników urzędu zdecydowaliśmy o utrzymaniu konieczności wcześniejszej rezerwacji wszystkich wizyt w urzędzie – dodaje Anna Kołek. – Zapobiega to tworzeniu się kolejek w budynku i przed nim. Taka obsługa skraca do minimum czas oczekiwania na załatwienie sprawy i zmniejsza ryzyko ewentualnego zakażenia koronawirusem, które przecież wciąż istnieje.

Wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej ZUW lub telefonicznie (wykaz numerów do poszczególnych wydziałów).

Wciąż istnieje też możliwość internetowego załatwiania tych spraw, które nie wymagają osobistego stawiennictwa – np. w zakresie ubiegania się o zezwolenia na pracę. Wnioski przyjmowane są również poprzez skrzynkę podawczą ustawioną w holu głównym ZUW lub za pośrednictwem poczty.

fot. archiwum

One Thought to “Soboty paszportowe i rezerwacja w urzędzie wojewódzkim”

  1. […] czerwcu ZUW organizuje też tzw. soboty paszportowe – w te dni można załatwiać sprawy związane z tymi dokumentami (po rezerwacji wizyty). […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.